Hydex - hydraulika siłowa, układy hydrauliczne, siłowniki.
Oferta

Instalacje hydrauliczne

Oprócz produkcji zasilaczy nasza firma specjalizuje się w tworzeniu instalacji hydraulicznych, zasilających wiele urządzeń jednocześnie o różnym stopniu skomplikowania układu.

Oferujemy kompleksowe rozwiązania, fachowy montaż oraz możliwość przebudowy istniejących układów wraz z wymianą zużytych części.

Nasze instalacje hydrauliczne:

• Rozpoznanie problemu na miejscu u klienta przez naszych inżynierów

• Doradztwo i przemyślane rozwiązanie problemu

• Projektowanie nowych instalacji

• Zachowanie pełnej funkcjonalności maszyn i mechanizmów przy jednoczesnym zachowaniu prostoty instalacji

• Wymiana elementów istniejących instalacji

• Ciągły kontakt z klientem dotyczący modernizacji i usprawnienia systemu

 

Nasze realizacje:

 

Projekt Re:Senster:

Firma Hydex wzięła udział w projekcie naukowym Projekt Re:Senster: prowadzonym przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Założeniem projektu była renowacja jednego z klasycznych dzieł sztuki współczesnej. SENSTER został stworzony pod koniec lat 60 przez Edwarda Ihnatowicza artystę polskiego pochodzenia pracującego w Londynie. Zaprezentowano go w pawilonie wystawowym Evoluon, należącym do firmy Philips, koncernu, który wsparł powstanie pracy. W kwietniu 2017 roku rzeźba została zakupiona przez AGH od poprzedniego właściciela - firmy Delmeco Group działającej na terenie Holandii. Praca, choć ważna, przestała funkcjonować w połowie lat 70. Do niedawna uznawana była za zaginioną. Dzisiaj powraca, dzięki staraniom transdyscyplinarnego zespołu uczonych i projektantów. Zespołowi Hydex-u powierzono zadanie odtworzenia brakujących elementów instalacji hydraulicznej. Zadanie obejmowało skompletowanie, renowację i testy systemu złożonego z sześciu siłowników sterowanych serwozaworami serii MOOG 76, zainstalowanymi uprzednio na oryginale pracy. Hydex przygotował również rozwiązania umożliwiające optymalizację działania mechanizmu rzeźby: redukcję zakłóceń i dryfów wywołanych erozją oryginalnych podzespołów. Prace umożliwiły przywrócenie pełnego zakresu ruchu i dynamiki odnawianego obiektu.

Film z testów

Nasi partnerzy